سه شنبه, ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

نحوه ساخت مداد رنگی

 

مواد تشکیل دهنده مداد رنگی

مداد رنگی از سه ماده : پودر رنگ، خاک رس و نوعی موم تشکیل می شود. این سه ماده را باهم داخل دستگاه میکسر قرار می دهند و پس از بستن درب آن، در دمای 80-70 درجه مخلوط انجام می شود.

ترکیب مخلوط شده را داخل باکس می ریزند و باکس ها را برای قالب گیری داخل دستگاه پرس قرار می دهند که داخل این دستگاه آنها را به شکل شمش های خیلی بزرگی در فشار 120bar تولید می کنند بعد از این مرحله شمش ها را داخل دستگاه قرار می دهند تا با روش اکستروژن آنها را به مغزی های مداد کوچک تبدیل شوند.

طریقه ساخت مغز مداد

روشی است که تحت فشار ماده را از حفره ها یا قالب های ریزی عبور می دهند مثل چرخ گوشت. مغزی مداد با قطرهای 2 تا 5 میلی متر و اندازه 18 سانت تولید می کنند.

روکش مداد چگونه ساخته می شود؟

مغزی ها را در دمای 120-70 درجه می پزند چون مغزی ها ممکن است از هم متلاشی بشوند. بعد وارد بخش روکش یا موم گذاری می شوند. در این بخش بنابه رنگ مداد هر کدام یک نوع موم گذاری و روکش دارند. واین مغزی ها را در مایع روکش مربوطه غوطه ور می کنند. بعد از آن مغزها را تست می کنند تا این موم روی سطح مداد یکنواخت باشد.

سانتریفیوژمداد یا مرحله بعد از روکش مداد

بعد از بخش روکش، برای خشک شدن و یکنواخت شدم موم روی سطح این مغزی ها، آن ها را داخل دستگاه سانتریفیوژ می گذارند و با سرعت مشخصی این دستگاه شروع به چرخیدن می کند . سپس آنها را از نظر وزن و کیفیت تست می کنند و به قسمت آزمایشگاه می فرستند.

بخش آزمایشگاه

در بخش آزمایشگاه تست های مختلفی را که در حدود 1000 تا تست می باشد روی مغزها انجام می دهند. این تست ها از نظر یکنواختی رنگ که روی کاغذ کامل یکنواخت باشد ،شکنندگی مغزها و ترکیب پذیری آنها با حلال های مختلف انجام  می شود.

کارگاه نجاری

در این کارگاه تیکه های چوب را به پالت های مستطیلی تقسیم می کنند و روی آنها شیارهایی برای مغزی مداد ایجاد می کنند سپس مغزی مداد داخل این شیارها گذاشته و 2 پالت روی هم قرار می گیرند. این پالت ها از دستگاه برشی عبور داده می شوند تا مقطع مداد به شکل استوانه ای یا دایره ای دربیاد سپس آنها را برای بخش رنگ آمیزی و پوشش دهی مداد ارسال می کنند.

چگونه روکش مداد ایجاد می شود

در این مرحله مداد ها بنابه رنگ خودشان از لاک های رنگی عبور داده می شوند. پوشش دهی مدادها در 3مرحله ایجاد می شود و سپس این روکش ها از یک قسمت فشار حرارتی عبود داده می شوند تا رنگ روی بدنه آن ها پخته شود.

مراحل تراش مداد ها

دراین مرحله مدادها را تراش می کنند و حکاکی روی بدنه آن ها را انجام می دهند. حکاکی به صورت سنتی یعنی با فشار حرارتی و ورقه طلایی انجام می شود. کلیشه های چاپ با فشار روی ورقه طلایی روی مداد، چاپ را روی مداد انجام می دهد. اندازه مداد هم در این مرحله تست می شود.

بسته بندی مداد ها

   قسمت انتهایی مداد را که حالت محدب پیدا کرده داخل لاک غلیظ فرو می کنند سپس داخل کوره برای پخته شدن لاک قرار می دهند. بعد آنها را داخل انبارها و بسته های مشخصی قرار می دهند تا برای بسته بندی و ارسال آماده بشوند.

بسته بندی مداد ها براساس نوعشان و نوع مداد رنگی ، مناسب طراحی از طبیعت یا طراحی چهره باشد بسته بندی می کنند.

 

تماس با ما

hideشهر تهران-خیابان گیشا-بلوار فروزانفر-کوچه سوسن-پلاک ۲۸-واحد سوم

hideشماره تماس-------------۰۲۱۸۸۲۸۷۵۴۲

hideرایانامه---------------info@piersez.ir

 

ساعت کاری شرکت

hideشنبه-۴شنبه------- ۰۸:۳۰ صبح - ۵ بعدظهر

hide۵شنبه ------------ ۰۸:۳۰ صبح - ۱ بعدظهر

به ما بپیوندید!

در صفحات اجتماعی ما عضو شوید و ما را دنبال کنید

face book icon  aparat  instagram  linkedin  sorosh  telgram  twitter

خبرنامه